Skip to main content
Logotypy projektów unijnych, rzeczypospolitej oraz funduszów europejskich
telefon

Telefon

+48 33 854 26 40
Adres

Adres

Szpitalna 11, Ustroń
  • bip

Pracownia Rezonansu Magnetycznego

Pracownia czynna:

Poniedziałek  7:00- 14:20
Wtorek  7:00- 14:20
Środa   7:00- 17:00
Czwartek  7:00- 19:00
Piątek  7:00- 14:20

Rejestracja pacjentów od 7:00 do 14:00 pod numerem telefonu 33/854 29 42 oraz 33/854 26 40 wew. 221. Wydawanie wyników od 7:00 do 14:00.

Ankieta kwalifikująca do badania rezonansem magnetycznym, którą trzeba wypełnić i zabrać ze sobą na badanie - dostępna jest TUTAJ 

Zdjęcia wykonane przez rezonans magnetyczny opisywane są przez lekarza specjalistę radiologii.

Pracownia Rezonansu Magnetycznego wyposażona jest w aparat RM Airis Vento LT, przeznaczony przede wszystkim dla:

  • pacjentów z klaustrofobią 
  • pacjentów z metalowymi implantami.

Dla komfortu pacjentów, pomieszczenie, w którym znajduje się rezonans, zostało wyposażone w dostęp do światła oraz fototapety, dzięki czemu badanie przeprowadzane jest w komfortowych warunkach.

Obrazowanie rezonansem magnetycznym, to metoda diagnozowania całego ciała, bez narażania pacjenta na szkodliwe promieniowanie X wykorzystywane w aparatach RTG i tomografach komputerowych. Rezonans magnetyczny, zaraz po USG, uznawany jest za najbezpieczniejszą metodę obrazowania. 

Po analizie zgromadzonych danych i wykonaniu skomplikowanych obliczeń, komputer przedstawia dane w formie obrazów struktur anatomicznych. Na żądanie operatora komputer dokonuje też obliczeń tak, aby przedstawić obraz anatomiczny w  dowolnie wybranej płaszczyźnie lub rekonstrukcji 3D.
System rezonansu magnetycznego umożliwia dokładne zróżnicowanie badanych struktur, szczególnie tkanek miękkich i obecnych w nich naczyń. Badanie MR pozwala na uwidacznianie urazów i chorób mózgu, rdzenia kręgowego oraz stawów, stanowiąc przy tym nieocenioną pomoc diagnostyczną pozwalającą obrazować obszary niedostępne dla innych metod obrazowania.

Airis Vento zapewnia szerokie spektrum badań:
•    badania głowy, przysadki, zatok 
•    badania kręgosłupa: szyjnego, piersiowego, lędźwiowo-krzyżowego
•    badania stawów kończyn górnych: barkowego, łokciowego, nadgarstka
•    badania stawów kończyn dolnych (również u pacjentów z implantami metalowymi): biodrowych, kolanowych, skokowych, stopy z możliwością kinetycznych badań stawów
•   możliwość wykonywania różnych badań pediatrycznych dzieci  w obecności rodzica.