Skip to main content
Logotypy projektów unijnych, rzeczypospolitej oraz funduszów europejskich
telefon

Telefon

+48 33 854 26 40
Adres

Adres

Szpitalna 11, Ustroń
  • bip

Udostępnienie dokumentacji medycznej

W celu uzyskania kopii dokumentacji medycznej z przebiegu leczenia pacjent (jego przedstawiciel ustawowy bądź upoważniona przez niego osoba) winien złożyć w Ambulatoryjnej Opiece Specjalistycznej Centrum Reumatologii wypełniony wniosek o udostępnienie dokumentacji lub przesłać drogą e-mailową (na adres: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.) prośbę o jej udostępnienie. Prośba powinna zawierać informacje dotyczące rodzaju dokumentacji medycznej (kartoteka z poradni, karta wypisowa z pobytu na oddziale, wyniki badań z konkretnego dnia), dane pacjenta: imię i nazwisko, numer PESEL, adres do korespondencji, numer kontaktowy oraz określenie formy dostarczania dokumentacji - odbiór osobisty przez pacjenta (lub przedstawiciela ustawowego bądź osobę upoważnioną), przesyłka za pobraniem lub w formie skanów na adres e-mailowy (dotyczy tylko kartotek z poradni do 3 wizyt).

Chcąc uzyskać wyciąg, odpis, kopię lub wydruk dokumentacji medycznej z przebiegu leczenia w poradniach naszego szpitala pacjent (przedstawiciel ustawowy bądź upoważniona przez niego osoba) winien zgłosić się do Ambulatoryjnej Opieki Specjalistycznej Centrum Reumatologii.

Udostępnianie wydruków lub kopii dokumentacji medycznej następuje bez zbędnej zwłoki.

Udostępnienie odpisów lub wyciągów dokumentacji medycznej następuje bez zbędnej zwłoki.

W przypadku, gdy ze względu na dużą ilość dokumentacji medycznej nie jest możliwe wydanie jej bez zbędnej zwłoki, pacjent informowany jest niezwłocznie o terminie udostępnienia dokumentacji.

Wniosek o wydanie dokumentacji medycznej