Warning: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable in /home/server548898/ftp/web/templates/reu_1/library/Designer/Content/SingleArticle.php on line 198

RZS front 31.0330.12.2022 PRZEDŁUŻONA REALIZACJA PROGRAMU PROFILAKTYCZNEGO!

Na początku listopada przypominaliśmy, że realizowany w Centrum Reumatologii w Ustroniu, od ponad pięciu lat, program profilaktyczny „Wczesnego wykrywania reumatoidalnego zapalenia stawów (RZS)” kończy się w tym roku. Jego adresatów - osoby w wieku od 18 do 65 lat – zachęcaliśmy, jeśli dotąd tego nie zrobiły, aby skorzystały z niego niezwłocznie, ponieważ program umożliwia szybszą diagnostykę i konsultację u specjalisty reumatologa w przypadku podejrzenia zapalenia stawów. Chcieliśmy Państwa poinformować, że właśnie uzyskaliśmy zgodę Ministerstwa Zdrowia na wydłużenie okresu realizacji programu w naszym Centrum o 3 miesiące - do 31.03.2023 roku!

Jeżeli jesteś osobą, która dotychczas nie leczyła się wcześniej u specjalisty reumatologa, a masz: trudności z chodzeniem (bóle i obrzęki stóp, kolan, stawów skokowych), problem z zaciśnięciem ręki w pięść, obrzęknięte i bolesne: łokcie, nadgarstki, palce rąk, czy uczucie przewlekłego zmęczenia - nie lekceważ tych objawów, bo to może być właśnie początek RZS. Zgłoś się do ośrodka Podstawowej Opieki Zdrowotnej (POZ) i umów się na wizytę do lekarza. Przypominamy: lista ośrodków POZ, które przystąpiły do programu dostępna jest na stronie www.reumatologiczny.pl – zakładka PROJEKTY UE/WCZESNA DIAGNOSTYKA RZS.

Na naszej stronie internetowej znajdują się szczegółowe informacje, na temat programu „Wczesne wykrywanie reumatoidalnego zapalenia stawów”. W razie jakichkolwiek pytań lub wątpliwości prosimy o kontakt bezpośrednio z Biurem Projektu (Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.), działającym w Centrum Reumatologii w Ustroniu (telefon: 33 / 854 26 40 wew. 306 lub 797 906 917).