Kadr zdjęcia przedstawiającego prace ziemne w północnej części ogrodu: hałda żwiru, materiały budowlane, koparka, hałdy wykopanej ziemi.02.09.2022 KOLEJNA INWESTYCJA W CENTRUM REUMATOLOGII

Niedawno informowaliśmy o, rozpoczętej w czerwcu, przebudowie i termomodernizacji budynku technicznego. Na terenie Centrum Reumatologii, Ortopedii i Rehabilitacji w Ustroniu realizowana jest kolejna inwestycja, dofinansowana z III Marszałkowskiego Budżetu Obywatelskiego Województwa Śląskiego w kwocie 170 000 zł. Początkiem lipca ruszyły prace związane z renowacją ogrodu szpitalnego.

Przewidziano między innymi gruntowną przebudowę ścieżek oraz zagospodarowanie powierzchni, niewykorzystywanych już od wielu lat, boisk asfaltowych. Zamontowane zostanie ekologiczne oświetlenie, przybędzie ławek, a także roślin, kwiatów, krzewów i drzew. Wyodrębnione części renowanego przyszpitalnego terenu widnieją w projekcie pod intrygującymi nazwami: Ogród sensoryczny, Ogród ciszy, Ogród relaksu, Strefa rekreacji... Zamieszczony poniżej minifotoreportaż ilustruje przebieg renowacyjnych prac, a wieńcząca go graficzna wizualizacja przedstawia efekt, jaki ma być dzięki nim osiągnięty. Mamy nadzieję, że już niedługo - po zakończonej renowacji - zaprezentujemy zdjęcia naszego przyszpitalnego ogrodu robiące równie silne wrażenie, jak przedstawiona wizualizacja.

Na zdjęciu wschodniej części ogrodu widać dużą połać powierzchni pokrytej starym asfaltem, a za nią samochód ciężarowy i koparkę ładującą na niego ziemię.

 Prace ziemne w północnej części ogrodu. Na pierwszym planie zdjęcia hałda żwiru, dalej stos materiałów budowlanych, koparka, hałdy wykopanej ziemi.

 W centrum ogrodu brukowane są chodniki, które zbiegają się w punkcie o kształcie okręgu. Na drugim planie zdjęcia: koparka i ubijarka.

 Zdjęcie dawno nieużywanego, asfaltowego boiska do siatkówki tuż przed rozpoczęciem na nim prac. Efekt wykonanych w tym miejscu prac ilustruje następne zdjęcie.

W pierwszej połowie sierpnia w tym miejscu było jeszcze, niewykorzystywane od lat, asfaltowe boisko, a ...

 W miejscu nieużywanego od dawna asfaltowego boiska do siatkówki widnieje efektowny, wybrukowany okrąg, w którym zbiegają się ogrodowe alejki.

... teraz będą tu królować wygodne, pięknie wybrukowane, spacerowe alejki.Graficzna wizualizacja zachodnio-północnej części ogrodu po renowacji. Przy różnorodnie ukształtowanych chodnikach i alejkach, zaplanowano posadzenie wielu drzew, krzewów i roślin kwiatowych.