Zdjęcie przedstawia front remontowanego piętrowego budynku, odgrodzonego od osób postronnych płotem z przenośnych metalowych elementów.22.08.2022 PRZEBUDOWA BUDYNKU TECHNICZNEGO

Budynek techniczny Centrum Reumatologii przestał być użytkowany niemal dwie dekady temu. Wreszcie przestanie stać odłogiem i niszczeć. W czerwcu wkroczyła do budynku ekipa remontowo-budowlana. W efekcie zaplanowanej przebudowy (połączonej z termomodernizacją) w dawnym budynku technicznym powstaną poradnie lekarskie, pomieszczenia biurowe i sala konferencyjna z zapleczem.

Harmonogram prac przewiduje, że zakończą się one do 31 października tego roku. Jest to drugi etap zadania "Poprawa efektywności energetycznej obiektów szpitalnych Centrum Reumatologii, Rehabilitacji i Zapobiegania Niepełnosprawności im. gen. J. Ziętka w Ustroniu Sp. z o.o." dofinansowanego z NFOŚiGW w kwocie 1 952 675 zł.

Zdjęcie przedstawia koparkę, zagarniającą gruby gruz z podestu przy remontowanym budynku.  

Zdjęcie przebudowywanego budynku od frontu: przy wejściach na parterze oraz oknach na piętrze zgromadzone są materiały do ocieplenia.

Na zdjęciu tylnej części remontowanego budynku widać ustawione rusztowania przy jego ścianach i zamontowane na nich pierwsze elementy ocieplające.

Remontowany budynek od frontu. W jego parterowej części przeważają pomieszczenia o większej powierzchni. Widać, że w środku zostały już skute ściany z tynku.

Remontowany budynek techniczny będzie... 

Graficzna wizualizacja frontu budynku po przebudowie. Parter jest w znacznej części oszklony i utrzymany w szaro-brązowej kolorystyce, z którą harmonizuje biała elewacja ścian na piętrze.

... tak wyglądać (patrząc z tego samego miejsca) po zakończeniu inwestycji.