Górna część głównego zdjęcia tekstu, przedstawiająca twarze nagradzających i nagradzanych.25.08.2021 RAZEM Z MISTRZEM ŚWIATA

Zakończony w minioną niedzielę (22 sierpnia) szachowy festiwal w Ustroniu określano najczęściej w mediach, jako największą masową imprezę szachową w Polsce. I zasadnie - kilkanaście festiwalowych turniejów zgromadziło łącznie ponad 600 zawodniczek i zawodników.

Matowanie na ustrońskich planszach przebiegało pod hasłem "Szachy łączą pokolenia". To również się zgadzało. Przy szachowniach można było dostrzec zarówno 6-latków, jak i graczy, którzy z racji wieku mogliby być ich pradziadkami. Na finiszu festiwalowych zmagań mówiło i pisało się się już nawet o  tym, że "na Ustroń patrzy szachowy świat". W tym także nie było przesady. Pod Równicę zawitał, uznawany przez wielu za najlepszego szachistę w historii, Garii Kasparow. Trzynasty mistrz świata (1985 - 1993) rozegrał w Ustroniu symultanę i uświetnił ceremonię zakończenia festiwalu, współuczestnicząc we wręczaniu nagród. Miło nam poinformować, że w gronie osób, które nagradzały turniejowych medalistów wspólnie z legendarnym arcymistrzem był prezes zarządu Centrum Reumatologii w Ustroniu Janusz Król.

Na zdjęciu: arcymistrz Garii Kasparow, przewodniczący Jan Kawulok oraz prezesi Adam Mokrysz i Janusz Król wraz z grupą nagrodzonych dzieci.