Górna część plakatu z napisem: Izabela Domogała członek zarządu województwa śląskiego zaprasza do miasteczka zdrowia w Świerklańcu.24.08.2021 ŚWIERKLANIEC: "REUMATOLOG" W MIASTECZKU ZDROWIA

W minioną sobotę (21 sierpnia), wraz z reprezentacjami innych śląskich szpitali, Centrum Reumatologii gościło w Świerklańcu, gdzie w urokliwej parkowej scenerii, utworzone zostało "Miasteczko zdrowia". Zapowiadając imprezę jej organizatorzy, Śląski Urząd Marszałkowski i Gmina Świerklaniec, bardzo mocno akcentowali, że w "miasteczkowych" stanowiskach poszczególnych placówek ochrony zdrowia między innymi oferowane będą nieodpłatne porady specjalistów oraz badania możliwe do wykonania w warunkach plenerowych. Sądząc po frekwencji, właśnie ta propozycja spotkała się z największym zainteresowaniem.

Z bezpłatnych badań i porad korzystały setki osób, a wybór był szeroki. Wykonywano badania z zakresu: chirurgii naczyniowej, diabetologii, fizjoterapii, kardiologii, neurochirurgii, okulistyki, ortopedii, psychiatrii i pulmonologii. Centrum Reumatologii w Ustroniu Sp. z o.o. oferowało - w ramach realizowanego projektu finansowanego z Funduszy Europejskich - badanie przesiewowe w kierunku osteoporozy oraz badanie USG stawów rąk. Trafiliśmy w dziesiątkę. Oba badania miały wzięcie. Ba, do drugiego z wymienionych badań kolejka, i to ze sporym ogonkiem, ustawiała się jeszcze na kilkanaście minut przed zamknięciem "Miasteczka zdrowia"!

Widok na stanowisko Centrum Reumatologii osłonięte niebieskim zadaszeniem i ozdobione dwoma banerami oraz dwiema pufami  z logo szpitala.

Badanie USG ręki na stanowisku Centrum Reumatologii. Specjalista obsługuje aparat USG, za badanym osoby czekające na swoją kolej.

Kolejka przy stanowisku Centrum Reumatologii tworzona przez same panie.

Specjalista Centrum Reumatologii podczas udzielania porady.