Śląskie Centrum Reumatologii, Rehabilitacji
i Zapobiegania Niepełnosprawności im gen.
Jerzego Ziętka w Ustroniu Sp. z o.o.

ZAPRASZAMY DO BADANIA W NASZYCH PRACOWNIACH OBRAZOWYCH


Ultradokładny, bezpieczny dla osób z nadwagą i klaustrofobią Rezonans Magnetyczny, nowoczesne w pełni zautomatyzowane RTG i wykrywający osteoporozę densytometr, czekają na pacjentów. Jeśli Ty lub Twoi bliscy potrzebują takich badań, odwiedź nasze Centrum Reumatologii Sp. z o.o.
Nasze pracownie obrazowe oferują nowoczesny sprzęt, dokładne, profesjonalne badanie diagnostyczne i najniższe ceny w regionie. Przyjazne dobrze wyposażone pracownie i kadra medyczna z doświadczeniem sprawiają, że badanie przebiega w miłej atmosferze i komfortowych warunkach.

 Kopia ZAPRASZAMY DO PRACOWNI OBRAZOWYCH CENTRUM REUMATOLOGII SP Z OO2

Pracownia Rezonansu Magnetycznego

Pracownia czynna w godzinach:
Poniedziałek 7:00- 14:35
Wtorek 7:00- 14:35
Środa 7:00- 17:00
Czwartek 7:00- 19:00
Piątek 7:00- 14:35

Rejestracja pacjentów pod numerem telefonu 33-8542942 oraz 33-8542640 wew. 221 (w godzinach otwarcia). Rezonans magnetyczny pozwala na szczegółowe zobrazowanie układu mięśniowego i szkieletowego, szczególnie kręgosłupa i otaczających go przestrzeni. W przeciwieństwie do RTG umożliwia wykrycie elementów niewidocznych. W trakcie badania MRI silny magnes wytwarza pole magnetyczne, które przegrupowuje cząsteczki w tkance ciała. Dodatkowo kierowane są krótkie impulsy promieniowania elektromagnetycznego o częstotliwości radiowej. Fale radiowe sprawiają, że cząsteczki wysyłają sygnały, które są wzmacniane przez odbiornik i przekształcane w obrazy wewnętrznych struktur ciała. Tak właśnie w skrócie przebiega proces rezonansu magnetycznego. Obrazy można oglądać na monitorze urządzenia. Za sprawą obliczeń komputera można również przedstawić obrazy w różnych płaszczyznach, uzyskując przekrojowe i bardzo szczegółowe dane. Badanie jest całkowicie bezbolesne, bezpieczne i nie wiąże się z ryzykiem dla pacjenta. Przeciwwskazaniem jest obecność rozrusznika serca lub innych wszczepionych urządzeń, których działanie może zostać zakłócone przez pole magnetyczne. O wszystkich ewentualnych przeciwwskazaniach lub obawach należy porozmawiać przed badaniem. Rezonans magnetyczny nie wchodzi w interakcje ani nie zaburza przebiegu leczenia farmakologicznego. Po jego przeprowadzeniu można normalnie wrócić do codziennych zajęć.

Pracownia densytometrii


Pracownia czynna w godzinach: 
Poniedziałek 7:00 - 14:30
Wtorek 7:00 - 14:30 
Środa 7:00 - 16:00 
Czwartek 7:00 - 14:30
Piątek 7:00 - 13:00 
Rejestracja pacjentów pod numerem telefonu 33 854 29 42 oraz 33 854 26 40 wew. 222 (w godzinach otwarcia)

Densytometria jest podstawowym badaniem służącym do oceny gęstości mineralnej kości (BMD), która jest niezbędna do rozpoznania osteoporozy według kryteriów WHO. Określenie stopnia zmniejszenia BMD w kości ma ogromne znaczenie we wczesnej diagnostyce osteoporozy, aby z wyprzedzeniem około 10-15 -letnim można było podjąć działania profilaktyczne w celu uniknięcia złamania kości kończyn i kręgosłupa, a u leczonych z powodu osteoporozy pozwala na monitorowanie efektów leczenia. Zwykle ocenia się BMD w dwóch miejscach - w bliższym końcu kości udowej oraz w kręgosłupie lędźwiowym. Wykonanie densytometrii w celach przesiewowych nie wymaga skierowania od lekarza. Choć badanie to wykorzystuje promieniowanie rentgenowskie, to jednak jego dawka jest tak mała, że nie ma żadnego praktycznego znaczenia dla organizmu (jest mniejsza niż 1/30 dawki promieniowania rentgenowskiego związanej z wykonaniem zdjęcia klatki piersiowej). Badanie jest bezbolesne, trwa krótko i praktycznie nie wymaga specjalnego przygotowania. Należy przestrzegać jednak pewnych zasad:

  1. W dniu badania nie należy przyjmować żadnych preparatów zawierających wapń oraz preparatów wielowitaminowych.
  2. Badanie należy przeprowadzić co najmniej po 2 dniach od badań związanych z podawaniem drogą dożylną kontrastu używanego np. w badaniu tomografii komputerowej lub rezonansu magnetycznego.

Densytometria jest przeciwwskazana u kobiet w ciąży.

Pracownia RTG


Pracownia RTG czynna

Od pon. do pt. w godz. 7.00-14.30


DO WYKONANIA TEGO BADANIA

 POTRZEBNE JEST SKIEROWANIE OD LEKARZA!


Aparat do RTG wyposażony jest w dwa niezależne zawieszenia - sufitowe lampy i detektor oraz stół RTG z jednopunktowym podparciem. Ten w pełni automatyczny, napędzany silnikowo system jest łatwy w obsłudze, dzięki czemu personel może się całkowicie skupić na opiece nad pacjentami. System aparatu RTG pozwala na automatyczne ustawienie, która część ciała ma zostać prześwietlona. Aparat sam precyzyjnie wyszukuje daną część ciała. Służy idealnie do obrazowania: drobnych kości rąk i stóp, kości długich, stawów, kręgosłupa, miednicy, głowy, klatki piersiowej czy jamy brzusznej. Wysokiej jakości sprzęt jest bezpieczny dla pacjenta. Czas ekspozycji promieni rentgenowskich jest krótki, zmniejszamy więc zagrożenie dla zdrowia ludzkiego. Nasze urządzenie jest jednym z najbardziej bezpiecznych aparatów RTG. Polecamy go również rodzicom, których dzieci mają konieczność wykonania takiego badania. Zdjęcia wykonywane tym aparatem RTG są bardzo dokładne. Urządzenie pozwala na uzyskiwanie szybkości odświeżania obrazu do 30 klatek/s, umożliwiając uzyskanie dynamicznych sekwencji obrazów rejestrowanych w czasie rzeczywistym.

Nasz aparat posiada również unikatową funkcję tzw. stitching, czyli elektroniczne sklejanie obrazów, która pozwala uzyskać oraz radiologiczny całego kręgosłupa lub kończyn dolnych.