Śląskie Centrum Reumatologii, Rehabilitacji
i Zapobiegania Niepełnosprawności im gen.
Jerzego Ziętka w Ustroniu Sp. z o.o.

Centrum w sieci szpitali

Jesteśmy w sieci szpitali. Na najbliższe 4 lata mamy zapewnioną stabilność finansową. Nasza droga do sieci była długa i trudna, ale pokazała, że warto walczyć do końca. To była praca zespołowa.

-  Dziękuję wszystkim przyjaciołom Centrum którzy nas, podejmowanymi inicjatywami, działaniami, prowadzonymi rozmowami, wspierali. Przez ostatnie miesiące nie ustawałem w działaniach zmierzających do dopisania nas do sieci. Pacjenci mogą odetchnąć z ulgą, pracownicy zyskali pewność utrzymania miejsc pracy, nasze funkcjonowanie nie jest zagrożone. Cieszę się, że udało się otrzymać gwarantowane środki na reumatologię ale także, co do ogłoszenia listy nie było oczywiste, na świadczenia w zakresie ortopedii. Stabilność kontraktu pozwala myśleć o przyszłości. Plany rozwojowe mamy szerokie, jesteśmy w trakcie aplikowania o środki unijne – mówi Cezary Tomiczek, prezes zarządu.

Wciąż nie są znane szczegóły związane z funkcjonowaniem w ramach sieci szpitali. Chodzi przede wszystkim o zagwarantowane środki finansowe. Całkowicie zmienia się system rozliczeniowy.

- W najbliższym czasie dowiemy się też, jak to będzie wyglądać. Obecnie wiemy tylko, że nie będą już wypłacane środki za tzw. nadwykonania, ale jednocześnie inaczej będzie wyglądać przelicznik świadczeń. Liczymy, że otrzymamy jeśli nie większe, to co najmniej takie same środki jak w ramach  kontraktu z NFZ wykonanego w 2015 r., bo właśnie na tych kwotach opierało się Ministerstwo Zdrowia, co pozwoli nam otoczyć opieką większą ilość pacjentów. To powinno przełożyć się na mniejsze kolejki – wyjaśnia prezes.

Jednocześnie informujemy, że bez zmian funkcjonować będzie u nas oddział rehabilitacyjny. Zachęcamy także z zapoznaniem się z komercyjną ofertą naszego centrum oferującą m.in. świadczenia w ramach fizjoterapii, densytometrii. U nas wykonać można także wszystkie badania laboratoryjne. 

 

siec1