Śląskie Centrum Reumatologii, Rehabilitacji
i Zapobiegania Niepełnosprawności im gen.
Jerzego Ziętka w Ustroniu Sp. z o.o.

Zapraszamy do laboratorium analitycznego

Sprawdzanie kondycji organizmu warto rozpocząć od podstawowych badań krwi. Rocznie
w naszej pracowni wykonywanych jest ok. 150 tysięcy badań. Są to badania przede wszystkim w zakresie hematologii, analityki ogólnej, oznaczamy antygen HLAB-27 (wykonywany pod kątem diagnostyki zapalenia stawu kręgosłupa), wykonujemy panele badań.

- Pracujemy na wysokospecjalistycznym, nowoczesnym sprzęcie. Zajmujemy się m.in. anaprofilamii bezpośrednio związanymi z chorobami reumatologicznymi, co wiąże się ze specjalizacją Centrum, którego częścią jesteśmy. Opracowujemy panel reumatyczny, w skład którego poza morfologią krwi, CRP i CCP wchodzą także P-ciała przeciwjądrowe ANA, w naszej ofercie znajduje się także rozszerzony panel reumatologiczny. Prowadzimy diagnostykę tarczycy, cukrzycy, chorób serca, ale także dla kobiet planujących ciążę. Wykonujemy analizę poziomu witaminy D3 w organizmie, co jest szczególnie ważne dla osób zagrożonych osteoporozą ale także chorobami reumatycznymi. Osoby spędzające dużo czasu na zewnątrz powinny sprawdzić, czy nie mają następstw ugryzienia przez kleszcze. Prowadzimy badania w kierunku boreliozy, badamy płyny stawowe i śródoperacyjne. Pobieramy i analizujemy wymazy z gardła i ran – wymienia mgr Marcela Cylc.

Czytaj więcej...

Zadbaj o ciało. Daj sobie pomóc

Na każdym kroku zachęcani jesteśmy do aktywności fizycznej, nigdy nie jest za późno by systematycznie zacząć ćwiczyć. Ważne jednak jest, by dobrać zajęcia do stanu zdrowia
 i kondycji. W naszym Centrum istnieje możliwość komercyjnego skorzystania zarówno
z pojedynczych zabiegów jak i całych pakietów.

Posiadamy panele zabiegów, m.in. zadbaj o kręgosłup, przywróć swoją sprawność po urazie, czy nowy staw nowa sprawność, preferujemy jednak konsultacje u specjalisty fizjoterapii i indywidualny dobór zabiegów.

Na miejscu do dyspozycji pacjentów jest przyjazna i profesjonalna kadra, zabiegi odbywają się na wysokospecjalistycznym sprzęcie, z wykorzystaniem najlepszych jakościowo produktów. Istnieje możliwość wykupienia pakietu zabiegów wraz z zakwaterowaniem
i pełnym wyżywieniem.

- Szeroki wachlarz zabiegów czyni naszą ofertę atrakcyjną, z pewnością znajdą w niej coś dla siebie osoby nastawione typowo na poprawę kondycji i stanu zdrowia, jak i te szukające relaksu i wzmocnienia. Staramy się odpowiadać na potrzeby naszych pacjentów elastycznie dostosowując godziny planowanych zabiegów. Zapraszamy do skorzystania z naszych usług – podkreśla prezes Tomiczek.

Pełny wykaz zabiegów wraz z cenami znajduje się w zakładce „Pacjent Komercyjny”.

Czytaj więcej...

Zapraszamy do Pracowni Rezonansu Magnetycznego

Rezonans magnetyczny to obok USG najbezpieczniejsza dla Pacjenta metoda badania. Uzyskany obraz jest także najdokładniejszy. W naszej Pracowni Rezonansu Magnetycznego wykonywane są badania m.in. dla osób z klaustrofobią i metalowymi implantami.

Rezonans magnetyczny pozwala na szeroki zakres badań, w tym ośrodkowego układu nerwowego, stawów i tkanek miękkich. Jest niezwykle pomocny w badaniach ortopedycznych, a także specjalistycznych – np. przy wczesnym wykrywaniu udaru mózgu. 

W naszej pracowni  najczęściej wykonywane są badania kręgosłupa lędźwiowego, szyjnego, stawu kolanowego ale nie tylko. Atrakcyjne ceny czynią naszą pracownię konkurencyjną
w skali całego regionu. Ceny pojedynczego badania zaczynają się od 360 zł.

Aktualny wykaz cen znajduje się w zakładce "Pacjent komercyjny" - podstrona: Badanie rezonans magnetyczny . Wizyty umawiać można telefonicznie dzwoniąc bezpośrednio do pracowni pod nr 33 854 29 42.

Czytaj więcej...

Światowy Dzień Reumatyzmu

Celem obchodzonego 12 października Światowego Dnia Reumatyzmu jest propagowanie wiedzy na temat chorób reumatycznych i podnoszenie świadomości na temat ich skutków. Wczesne wykrycie choroby
i poddanie się właściwej terapii spowalnia rozwój choroby, łagodzi jej objawy i daje pacjentowi większe szanse na sprawne funkcjonowanie.

Czytaj więcej...

ODWIEDŹ

SŁONECZNY SZPITAL

dowiedz się więcej