Śląskie Centrum Reumatologii, Rehabilitacji
i Zapobiegania Niepełnosprawności im gen.
Jerzego Ziętka w Ustroniu Sp. z o.o.

4 mln na inwestycje z budżetu Województwa Śląskiego


Śląskie Centrum Reumatologii, Rehabilitacji i Zapobiegania Niepełnosprawności im. gen. J. Ziętka w Ustroniu otrzymało prawie 4 mln zł z budżetu Województwa Śląskiego na realizację celów inwestycyjnych szpitala. To fundusze przekazane m.in. na realizację modernizacji Bloku Operacyjnego.

EFRR


Od początku 2019 roku do naszego szpitala trafiają kolejne pieniądze z budżetu województwa na cele inwestycyjne. – Podczas ostatniej sesji Sejmiku Województwa Śląskiego Radni zadecydowali o wygospodarowaniu z budżetu prawie 2 mln złotych na cele inwestycyjne w naszym szpitalu. Wiąże się to z ogromnym wyzwaniem przed którym stoimy – modernizacją Bloku Operacyjnego. Na początku roku otrzymaliśmy równie dużą sumę prawie 2 mln zł. W sumie w ostatnim czasie z budżetu Województwa Śląskiego do naszej spółki trafiło w ramach podwyższenia kapitału około 4 mln zł. To wspaniała wiadomość. Cieszę się, że nasze potrzeby są dostrzegane, dzięki temu możemy pozwolić sobie na realizację tak trudnych, ale równie potrzebnych zadań – mówi Cezary Tomiczek, Prezes Zarządu Centrum Reumatologii.

Modernizacja Bloku Operacyjnego ma zakończyć się w przyszłym roku. 18 marca 2019 r. zaplanowane zostało otwarcie ofert, przedsiębiorstw które przystąpiły do przetargu. Inwestycja realizowana jest z dofinansowaniem funduszy europejskich w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego województwa Śląskiego. Przekazane w ostatnim czasie fundusze z budżetu województwa stanowić będą wkład własny tej inwestycji.

 

135118 r0 940