Śląskie Centrum Reumatologii, Rehabilitacji
i Zapobiegania Niepełnosprawności im gen.
Jerzego Ziętka w Ustroniu Sp. z o.o.

Kajetan Kajetanowicz mówił o bezpieczeństwie


Rajdowy Mistrz z Ustronia Kajetan Kajetanowicz odwiedził Śląskie Centrum Reumatologii, rehabilitacji i Zapobiegania Niepełnosprawności im. Gen. J. Ziętka w Ustroniu. Nasz szpital włączył się do akcji profilaktycznej. Wspólnie zachęcamy, aby swiecic przykładem na drodze.

41 535629


Trzykrotny Mistrz Europy w Rajdach Samochodowych, wielokrotny Mistrz Polski w tej dyscyplinie i zwycięzca wielu prestiżowych rajdów. Z drugiej strony ambasador bezpieczeństwa, zaangażowany w promocję właściwych zachowań na drodze, zawsze chętny do współpracy. Kajetan Kajetanowicz wspólnie z zastępcą szefa cieszyńskiej drogówki podkom. Łukaszem Godulą, który poza służbą jest również kierowcą rajdowym i tegorocznym zwycięzcą Pucharu Peugeota i Citroena 2018 przekonywali, że warto być bezpiecznym i świecić przykładem na drodze. „Spotkanie mistrzów” odbyło się w Śląskim Centrum Reumatologii, Rehabilitacji i Zapobiegania Niepełnosprawności im. gen. Jerzego Ziętka w Ustroniu. Rajdowcy mówili o bezpieczeństwie pieszych i zachęcali, by świecić przykładem na drodze. Na spotkaniu głos zabrał również Prezes Zarządu Centrum Reumatologii Cezary Tomiczek.

41 535630


Wszyscy zachęcali do tego aby nosić odblaski, by być widocznymi na drodze. - Pieszy widząc samochód myśli sobie, że kierowca tego auta go widzi również - niestety często jest to ostatnia myśl w jego życiu. Więc my chcemy to zmienić – mówił Kajetan Kajetanowicz.

Głos zabrał też podkom. Łukasz Godula, zastępca naczelnika wydziału ruchu drogowego. W swoim wystąpieniu przedstawił wiele przykładów zdarzeń drogowych, gdzie niewłaściwe zachowania użytkowników drogi doprowadziły do tragedii. Naczelnik podkreślił, że kierowcy mają dwie sekundy na reakcję, zakładając, że pojazd jedzie z prędkością 50 km/h, gdy widzą pieszego bez odblasków. - Te dwie sekundy to jest naprawdę bardzo mało, żeby kierowca mógł zareagować. To na pewno nie wystarczy do tego, żeby kierowca mógł odpowiednio wcześnie zahamować- mówił policjant. Według niego cel poprawy bezpieczeństwa może być tylko jeden- zero ofiar śmiertelnych na drogach.

Jednak jeśli nawet szczęśliwie ofiara wypadku drogowego przeżyje zdarzenie komunikacyjne, po nim, już nic nie będzie takie samo. W tej kwestii głoszabrał Prezes Zarządu Centrum Reumatologii Cezary Tomiczek, który już na wstępie podkreślał, że profilaktyka jest niezmiernie ważna. - Dlaczego? Co roku w szpitalu trafia na oddział rehabilitacji około tysiąca pacjentów. Wiele z nich, są to ofiary wypadków drogowych. Cały personel medyczny dokłada wszelkich starań, żeby jak najszybciej pacjenci wracali do pełnej sprawności ruchowej. Jednak najlepszy sprzęt, najlepsi specjaliści, najlepsze metody, podejście indywidualne, nigdy nie przywrócą pacjenta do pełnej sprawności ruchowej- mówił prezes.
Po wystąpieniach, Kajetan Kajetanowicz i podkom. Łukasz Godula wspólnie wręczyli elementy odblaskowe pacjentom Śląskiego Centrum Reumatologii, rehabilitacji i Zapobiegania Niepełnosprawności im. Gen. J. Ziętka w Ustroniu, którzy przybyli na spotkanie.

41 535631

ZOBACZ FILM

ZOBACZ RELACJĘ VIFI

ZOBACZ REKLACJĘ OX.PL

POSŁUCHAJ RELACJI RADIA KATOWICE

ZOBACZ RELACJE RADIA BIELSKO