Śląskie Centrum Reumatologii, Rehabilitacji
i Zapobiegania Niepełnosprawności im gen.
Jerzego Ziętka w Ustroniu Sp. z o.o.

Mamy najnowocześniejszy aparat RTG

Śląskie Centrum Reumatologii, Rehabilitacji i Zapobiegania Niepełnosprawności im. Gen. J. Ziętka w Ustroniu właśnie otwarło najnowocześniejszą pracownie RTG. W pełni cyfrowy aparat RTG służy pacjentom zarówno szpitala, poradni specjalistycznych oraz skierowanych na badanie RTG przez lekarza POZ czy specjalistę.

To jest najnowocześniejszy sprzęt w regionie. Centrum Reumatologii sp. z o.o. z Ustronia zakupiło nowoczesny, w pełni zautomatyzowany, cyfrowy aparat do Rentgenodiagnostyki. – Aparat wyposażony jest w dwa niezależne zawieszenia - sufitowe lampy i detektor oraz stół RTG z jednopunktowym podparciem. Ten w pełni automatyczny, napędzany silnikowo system jest łatwy w obsłudze, dzięki czemu personel może się całkowicie skupić na opiece nad pacjentami – mówi Cezary Tomiczek, prezes Zarządu Śląskiego Centrum Reumatologii, Rehabilitacji i Zapobiegania Niepełnosprawności im. Gen. J. Ziętka w Ustroniu.

System aparatu RTG pozwala na automatyczne ustawienie, która część ciała ma zostać prześwietlona. Aparat sam precyzyjnie wyszukuje daną część ciała. Służy idealnie do obrazowania drobnych kości rąk i stóp, kości długich, stawów, kręgosłupa, miednicy, głowy, klatki piersiowej czy jamy brzusznej.

Wysokiej jakości sprzęt jest bezpieczny dla pacjenta. Czas ekspozycji promieni rentgenowskich jest krótki, zmniejszamy więc zagrożenie dla zdrowia ludzkiego. – Nasze urządzenie jest jednym z najbardziej bezpiecznych aparatów RTG. Polecamy go również rodzicom, których dzieci mają konieczność wykonania takiego badania.  Zdjęcia wykonywane tym aparatem RTG są bardzo dokładne. Urządzenie pozwala na uzyskiwanie szybkości odświeżania obrazu do 30 klatek/s, umożliwiając uzyskanie dynamicznych sekwencji obrazów rejestrowanych w czasie rzeczywistym. Możliwe jest również wieloklatkowe obrazowanie radiograficzne z prędkością do 15 klatek/s. Ponadto fragmenty zdjęć RTG można łączyć ze sobą, wtedy dają pełen obraz np. całego kręgosłupa czy kończyny – dodaje prezes Centrum Reumatologii, Cezary Tomiczek.

Pracownia Rentgenowska czynna jest codziennie w godz. 7.00-14.35 w środy od 7.00-17.00. Pacjenci z zewnątrz mogą skorzystać i wykonać zdjęcie RTG ze skierowaniem lekarskim - komercyjnie. Szczegółowe informacje tel.33 854 26 40 wew. 223

rtgmale