Śląskie Centrum Reumatologii, Rehabilitacji
i Zapobiegania Niepełnosprawności im gen.
Jerzego Ziętka w Ustroniu Sp. z o.o.

Telemedycyna w szpitalu

W Śląskim Centrum Reumatologii, Rehabilitacji i Zapobiegania Niepełnosprawności im. gen. J. Ziętka w Ustroniu trwa pilotażowy program dotyczący wdrożenia opieki w ramach tzw.telemedycyny. Lekarze łączą się z pacjentami za pomocą internetowego komunikatora i tak odbywają kontrolne wizyty.W Śląskim Centrum Reumatologii, Rehabilitacji i Zapobiegania Niepełnosprawności im. Gen. J. Ziętka w Ustroniu trwa pilotażowy program dotyczący wdrożenia opieki w ramach tzw. telemedycyny. Lekarze łączą się z pacjentami za pomocą internetowego komunikatora i tak odbywają kontrolne wizyty, które na co dzień odbywają się w szpitalnej poradni.

 

Rozwój telemedycyny to przyszłość rynku medycznego. Dlatego też w Śląskim Centrum Reumatologii Rehabilitacji i Zapobiegania Niepełnosprawności im. Gen. J. Ziętka w Ustroniu, trwa pilotażowy program wizyt kontrolnych on-line.
Dotychczas każda, nawet kontrolna wizyta wiązała się z przyjazdem do szpitala. Teraz pacjenci mogą skorzystać z internetowego połączenia. Korzystając z kamery możemy porozmawiać widząc się wzajemnie. Tak kontroluję samopoczucie chorego i działanie leków – mówi dr Magdalena Agopsowicz, lekarz reumatolog.

Niewykluczone, że w przyszłości takie wizyty staną się standardem. – Dziś korzystamy z udostępnionego nam zaplecza, jednak taka forma komunikacji, zwłaszcza w przypadku wizyt kontrolnych będzie dużym ułatwieniem dla pacjentów. Myślę, że w tym kierunku będziemy się rozwijać, aby podwyższyć standard usług medycznych w naszym szpitalu – mówi Cezary Tomiczek, Prezes Zarządu Centrum Reumatologii Sp. z o.o. w Ustroniu.
Do udziału w pilotażowym projekcie zrekrutowano kilkunastu pacjentów. Jak przyznali, taka forma wizyt on-line zaoszczędziła ich czas i koszty dojazdu do szpitala. Wizyty u lekarza odbywały się bez wychodzenia z domu, czasem nawet w parku przy sprzyjających okolicznościach przyrody.

dr Agopsowicz podczas telewizyty1