Śląskie Centrum Reumatologii, Rehabilitacji
i Zapobiegania Niepełnosprawności im gen.
Jerzego Ziętka w Ustroniu Sp. z o.o.

W szpitalu też może być świątecznie

Święta już tuż, tuż. Wszyscy przygotowują się do tych szczególnych dni w roku, składają sobie świąteczne życzenia. Nie inaczej jest w Centrum Reumatologii w Ustroniu. Tu także, mimo wszystko, czuć świąteczną atmosferę.

Na stolikach świąteczna dekoracja, na korytarzu choinka i słychać śpiew odwiedzających pacjentów kolędników. Tak wyglądają świąteczne przygotowania w Centrum Reumatologii w Ustroniu. – Staramy się, aby mimo szpitalnych warunków, zapewnić pacjentom choć namiastkę tej  świątecznej atmosfery. To są szczególne dni również dla szpitala – mówi Prezes Zarządu Centrum Reumatologii w Ustroniu, Cezary Tomiczek.

Pacjentów przebywających na oddziałach już odwiedził z życzeniami zarząd szpitala wraz z kapelą Torka. Jednak również w święta, będzie można poczuć tu wyjątkowość tych dni. – Są pacjenci, których stan zdrowia nie pozwala na opuszczenie szpitalnych murów, dlatego też staramy się, aby możliwie najlepiej oddać ciepło atmosfery wspólnych świąt.  W wigilię o  godz. 16.30 zorganizowana zostanie w szpitalu kolacja wigilijna – o tradycyjne potrawy wigilijne zadba nasza szpitalna kuchnia. Tego dnia pacjenci będą jeść tradycyjne potrawy - będzie karp i pierogi, sałatki, ciasta i owoce – dodaje Cezary Tomiczek. W świąteczny czas nie ma odrębnych stolików w szpitalnej stołówce jest jeden wspólny, świątecznie przyozdobiony stół.

Święta to również czas pracy dla zespołu medycznego i obsługi szpitala. – Niestety szpital nie ma przerwy świątecznej. Lekarze i pielęgniarki pełnią dyżury, do pracy przychodzą też pracownicy obsługi. Już dziś dziękuję dyżurującemu w tych dniach personelowi, dzięki któremu pacjenci będą stale pod dobrą opieką. – kwituje Prezes Cezary Tomiczek.