Śląskie Centrum Reumatologii, Rehabilitacji
i Zapobiegania Niepełnosprawności im gen.
Jerzego Ziętka w Ustroniu Sp. z o.o.

Zapraszamy do laboratorium analitycznego

Sprawdzanie kondycji organizmu warto rozpocząć od podstawowych badań krwi. Rocznie  w naszej pracowni wykonywanych jest ok. 150 tysięcy badań. Są to badania przede wszystkim w zakresie hematologii, analityki ogólnej, oznaczamy antygen HLAB-27 (wykonywany pod kątem diagnostyki zapalenia stawu kręgosłupa), wykonujemy panele badań.

- Pracujemy na wysokospecjalistycznym, nowoczesnym sprzęcie. Zajmujemy się m.in. anaprofilamii bezpośrednio związanymi z chorobami reumatologicznymi, co wiąże się ze specjalizacją Centrum, którego częścią jesteśmy. Opracowujemy panel reumatyczny, w skład którego poza morfologią krwi, CRP i CCP wchodzą także P-ciała przeciwjądrowe ANA, w naszej ofercie znajduje się także rozszerzony panel reumatologiczny. Prowadzimy diagnostykę tarczycy, cukrzycy, chorób serca, ale także dla kobiet planujących ciążę. Wykonujemy analizę poziomu witaminy D3 w organizmie, co jest szczególnie ważne dla osób zagrożonych osteoporozą ale także chorobami reumatycznymi. Osoby spędzające dużo czasu na zewnątrz powinny sprawdzić, czy nie mają następstw ugryzienia przez kleszcze. Prowadzimy badania w kierunku boreliozy, badamy płyny stawowe i śródoperacyjne. Pobieramy i analizujemy wymazy z gardła i ran – wymienia mgr Marcela Cylc.

Laboratorium analityczne badania komercyjne wykonuje od poniedziałku do piątku w godzinach 7.00-13.00. - Badania wykonywane są na miejscu, co znacząco skraca czas oczekiwania na wynik. Oferujemy konkurencyjne ceny zarówno na pojedyncze badania, jak i całe panele – dodaje Cezary Tomiczek, Prezes Zarządu Centrum Reumatologii Sp. z o.o.


ulotka labolatorium 2 pop 01


ulotka labolatorium 2 pop 02