Śląskie Centrum Reumatologii, Rehabilitacji
i Zapobiegania Niepełnosprawności im gen.
Jerzego Ziętka w Ustroniu Sp. z o.o.

Ważny zawód diagnosty laboratoryjnego

27 maja obchodzony był Ogólnopolski Dzień Diagnosty Laboratoryjnego. Naszych pracowników doceniła dr n. med. Elżbieta Puacz, prezes Krajowej Rady Diagnostów Laboratoryjnych. W specjalnym piśmie zwróciła także uwagę na znaczenie prawidłowo wykonanych badań.

„Diagnosta laboratoryjny pełni niezwykle istotną rolę w procesie diagnostyczno-terapeutycznym. W świetle obowiązujących przepisów prawnych autoryzacja wyniku badania laboratoryjnego może być przeprowadzona wyłącznie w laboratorium, w którym było wykonane badanie. Nie jest dopuszczalna autoryzacja wyniku na odległość, tj. przeprowadzona bez możliwości faktycznej oceny materiału biologicznego i przebiegu procesu diagnostycznego” – czytamy w piśmie wysłanym przez prezes KRDL.

- W naszym szpitalu pracują wysokiej klasy specjaliści, którzy z pełną świadomością odpowiedzialności, jaka na nich ciąży, wykonują swoją pracę z zaangażowaniem i oddaniem. Zachęcam wszystkich , nie tylko naszych szpitalnych Pacjentów, do korzystanie z usług laboratorium. Dysponujemy jednym z najnowocześniejszych sprzętów, wykonujemy panele badań diagnostycznych, mamy atrakcyjne ceny – podkreśla Cezary Tomiczek, prezes zarządu.

Laboratorium Diagnostyczne czynne jest od poniedziałku do piątku.